Blog > Komentarze do wpisu

* ŁZS - Łojotokowe Zapalenie Skóry - walka z chorobą *

ŁZS - Łojotokowe Zapalenie Skóry jest  chorobą atakującą ludzi w każdym wieku. Polega ona na nadmiernym wydzielaniu łoju, ponieważ organizm chorego jest zaatakowany drożdżakiem P. ovale. Przy tej chorobie jedno jest pewne - jest nieuleczalna. Można skutecznie łagodzić jej przebieg do takiego stopnia, że nikt nie pozna, że na nią chorujemy. Pierwszym spostrzeżeniem jest to, że każdy z nas jest inny. Na każdego działa co innego, dlatego należy znaleźć jedyny, niepowtarzalny sposób, dobry dla siebie, walki z chorobą. Dostepnych sposobów są tysiące. Drugim bardzo ważnym spostrzeżeniem jest to, że STERYDY SĄ BARDZO ZŁE dla organizmu.   Jeśli dostaniemy od lekarza receptę na maść powinniśmy najpierw sprawdzić jej skład w Internecie i nie kupować maści ze sterydem. Działa ona natychmiastowo, jednak bardzo mocno uzależnia  skórę. Nie wolno stosować sterydów bo powodują one przykre  choroby i dolegliwości, takie jak: rak, zaćma, trądzik różowaty posterydowy. Wypiszę kilka sposobw, które pomagają w walce z ŁZS szczególnie na skórze twarzy:
1. Unikanie pomieszczeń wilgotnych, nie przebywanie w kuchni przy gotujących się garach, nie robienie inhalacji, nie przebywanie długo w zaparowanej łazience, unikanie gorących miejsc, unikanie latem gorących autobusów.
2. Dieta: unikanie jajek, mleka, pieczywa. Nie wolno jeść w czystej postaci jajek oraz mleka. Oczywiście sery, serki, jogurty można jeść ale w ograniczonej ilości. Unikanie drożdży w produktach np. w piwie. Unikanie cukrów prostych. Unikanie ostrych przypraw. Unikanie niektórych pokarmów. Ja nie jem jabłek, bo zauważyłem, że źle na mnie wpływają.
3. Używanie szamponu przeciwłupieżowego. Są to szampony z Octopiroxem albo  z innymi substancjami czynnymi. Niektóre działają mocniej, a inne łagodniej. Szampon Clear działa mocniej, a łagodniej szampony Ziaji i Joanny. Niektórzy używają szamponów: Nizroal, Selsun Blue, jednak one zawierają śladowe ilości sterydów więc skóra szybko się przyzwyczaja. Jeśli mamy miejsca chore na twarzy można pianę zostawić na twarzy przy myciu włosów. Oczywiście należy uważać na przesuszenie skóry twarzy. Po takim myciu, skórę twarzy najlepiej posmarować kremem.
4. Stosowanie kremu na noc albo na dzień na twarz. Tak jak już wspomniałem, należy unikać kremów ze sterydami. Kremy te przynoszą natychmiastową poprawę dla naszej skóry, jednak skóra bardzo szybko się przyzwyczaja i po pewnym czasie przestaje reagować. Ja używam kremu: Vitella Ictamo. Smaruję zaatakowane miejsca na noc, rano zmywam tylko wacikiem. Wcześniej używałem do zmywania mleczek Ziaji. Poleca się stosowanie kremów z filtrem na dzień. Niektórzy używają kremów działających jak sterydy: Elidel, Protopic. Dla niektórych mogą  być dobre kremy: Biodermy Sensibio, La Roche Posay, Vichy, kremy z witaminami np. A, oraz inne.
5. Suplementy diety: nie są konieczne, jednak mogą pomagać. Cynk, tran, biotyna (witamina H) oraz wszystkie inne witaminy. Wyciągi z pestek cytrusów. Z pestek grejpfrutów: Citrosept. Magnez,  calcium i kwercetyna. Różne kuracje detoksykacyjne firm: Natura, Detox.
6. Nie dotykanie i nie drapanie. Panuje bezzwłoczny zakaz dotykania miejsc zaatakowanych. Przy myciu i czyszczeniu należy traktować te miejsca szczególnie. Unikamy podrażnień. Unikanie kontaktu łez, ubrań z chorą skórą. Śpimy na plecach, a nie na brzuchu. Pot ze skóry zbieramy wacikiem. Kiedyś ktoś mądry napisał, że "nie pozbędzie się tego z twarzy, jeśli nie ma spokoju na głowie". Chodzi o to, że nawet jeśli mamy zaleczony stan na twarzy to nie możemy podrażniać skóry głowy, bo choroba może znowu wyjść na twarz.
7. Wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy. Raz na jakiś czas przynajmniej.
8. Unikanie stresu. Jest to bardzo trudne. Jednak należy znaleźć  swoje sposoby relaksacji.
9. Mycie skóry twarzy odbywa się inaczej niż u ludzi zdrowych. Nie używamy zwykłego mydła i wody oraz płynów przeciwbakteryjnych. Mycie może odbywać na kilka sposobów: przy myciu włosów szamponem myjemy skórę twarzy, albo używając wody destylowanej wraz ze specjalnymi kosmetykami. Nie wolno myć twarzy tak jak to robią zdrowi ludzie. Płyny zawierają alkohol a inne kosmetyki parabeny.

Opisałem skuteczne metody walki z naszą chorobą. Istnieją jeszcze inne: ssanie oleju, nalewka czosnkowa, leki regulujące czynności żołądka i wątroby, głodówka, stosowanie soli na skórę głowy, mydło z nanosrebrem. Należy wspomnieć, że efekty w postaci dobrego wyglądu utrzymują się krótko. Dlatego codziennie należy dbać o siebie, a co jakiś czas, niestety, kurację należy zmieniać, gdyż będzie przynosiła coraz gorsze efekty. Choroba jest postępowa więc obejmuje coraz większy obszar naszego ciała. Tylko leczona rozwija się bardzo powoli, a czasem w ogóle. Uważam, że każdy z nas może znaleźć sposób na zatrzymanie rozwoju choroby. Każdy z nas ma szansę zdrowo wyglądać. Jedynie należy trochę poeksperymentować z różnymi aspektami naszego życia. Począwszy od diety po leki i mazidła.

sobota, 09 stycznia 2010, vajda

Polecane wpisy

Komentarze
2011/03/05 18:39:06
Witam! Dobry artykuł. Ja mam jeszcze coś do dodania: od 2-3 lat nie choruje już na ŁZS! Zamierzam opisać swoją historię na moim blogu: wyszedlem-z-lzs.blogspot.com/ Zapraszam!
-
2012/09/18 15:33:42
CHOROBY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU (wklejam przyjacielską notkę), A REALNA ENERGIA DLA KOMÓREK NERWOWYCH MÓZGU. ODŻYWIANIE CZŁOWIEKA: INFO (BIOLOGICZNA POMOC) *****

ODCHUDZANIE PRZY ŁZS / OTYŁOŚCI: INTELIGENTNE, TAKIE POLECAM. *****

1. Jemy niskotłuszczowo czyli:
INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

2. Niskowęglowodanowo, a zatem:
NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.

3. Puenta to:
IŻ PRODUKTU.

P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie.

4. Wykluczamy z diety tzw:
WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26,01% WZROSTU.

ZOBACZ TAKŻE; CUKRZYCA TYPU 2, WG: IRL KRAKÓW.
Książka, pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU. *****
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL
ADRES: www.instytutirl.com.pl/

BH.502.
ENGLISH VERSION: www.instytutirl.com.pl/index9.php

Biologia, medycyna.
-
2014/03/28 14:26:12
Skuteczne środki na łzs to takie które nie tylko zwalczą chorobę ale też zapobiegają jej nawrotom. Tak przynajmniej w moim przypadku działają kremy z ektoiną np Ectoskin.
Kremy te mają bardzo dobre właściwości nawilżające skórę, regenerują jaj strukturę i przeciwdziałają nawrotom choroby. Polecam bo pomagają.